dieta antycellulitowa

Cellulit to zmora każdego z nas. Nawet najmniejsza nieprawidłowość w naszej diecie sprawia, że narażeni jesteśmy na powstawanie cellulitu. Inaczej jest zwany pomarańczową skórką, która sprawia, że nasze ciało wygląda nieatrakcyjnie i nieestetycznie. Jeśli chcemy, by nasza skóra była zawsze piękna i gładka oraz pozbawiona grudek, które tworzą się od nadmiaru tłuszczu, to warto poznać zasady diety antycellulitowej. To jeden ze sposobów na pozbycie się już istniejącego na naszym ciele cellulitu i zapobieganie jego powstawaniu. Sprawdzi się dla każdego, tak dieta zachowa zdrowy wygląd naszej skóry, bez względu na jej wiek.

Jak tworzy się cellulit?

To ważne, jeśli chcemy wiedzieć, czego unikać w naszej diecie, by nie być narażonym na tworzenie się skórki pomarańczowej. Cellulit tworzy się, kiedy nasza skóra rozciąga się od gromadzonej w naszym ciele tkanki tłuszczowej. Kiedy dochodzi do rozciągnięcia skóry, to jej włókna się przerywają, a w miejsce powstałych przerw, wpływają komórki tłuszczowe. Jest to przyczyna gródek, które powstają na powierzchni naszej skóry. Tak więc głównym powodem powstawania cellulitu tłuszczowego, jest dieta, w której znajduje się nadmiar składników zawierających tłuszcze, cukry i węglowodany. Dieta antycellulitowa, nie powinna zawierać takich produktów.

Dieta antycellulitowa – to, co najważniejsze

W diecie antycellulitowej najważniejsza jest woda oraz produkty pełnowartościowe. Jej głównym zadaniem jest pozbycie się z naszego organizmu jak największej ilości tkanki tłuszczowej, dlatego powinniśmy wybierać takie produkty, które pobudzają nasz metabolizm, a co za tym idzie, przyśpieszają również spalanie tkanki tłuszczowej. Dzięki temu pozbędziemy się tłuszczu, który powoduje powstawanie gródek pod skórą.

Zobacz, jak schudłam 15 kg!

Podczas stosowania tej diety, należy pić dwa litry wody codziennie. Nie można pić ani mniej, ani więcej płynów. Jeśli nie wypijemy odpowiedniej ilości wody w ciągu dnia, to woda zostanie zatrzymana w naszym organizmie. To spowoduje powstawanie cellulitu wodnego. Jeśli chcemy uniknąć zatrzymywania się wody w organizmie, musimy wypić dwa litry wody. Pomoże to nam nie tylko na uchronienie się przed cellulitem wodnym, ale również przed spowolnieniem naszego metabolizmu, co może być spowodowane zaburzeniami pracy naszego organizmu.

W składzie takiej diety powinny znaleźć się owoce i warzywa, które mają dużą ilość witamin i minerałów, które wesprą nasz układ trawienny. Ważnym elementem diety są również kwasy tłuszczowe, które regulują poziom naszej wagi oraz prace metabolizmu. Możemy je znaleźć w oleju lnianym, orzechach, rybach oraz tranie.

Czego unikać w czasie diety antycellulitowej?

Podczas stosowania diety antycellulitowej powinniśmy wykluczyć z jadłospisu produkty, które mają dużą zawartość tłuszczów nasyconych. Są one niebezpieczne dla naszego układu trawiennego. Znacząco spowalniają nasz metabolizm, przez co spalanie tkanki tłuszczowej staje się niemożliwe. To głowy powód powstawania cellulitu. Dlatego należy unikać takich produktów jak: wszelkiego rodzaju fast foody, szybkie niezdrowe z wysoką zawartością tłuszczy, przekąski, słodycze, napoje gazowane. To wszystkie produkty, które mogą przyczyniać się do wzrostu masy naszego ciała oraz pojawienia się tak zwanej pomarańczowej skórki. Przy tej diecie nie powinno się jeść soli. Należy ograniczyć ilość spożywanej soli lub całkowicie wykluczyć ją ze swojej diety. Warto zamienić ją na zioła, które poprawiają trawienie i przyczyniają się do spalania tkanki tłuszczowej. Sól zaś jest czynnikiem, który sprzyja cellulitowi wodnemu. Powstaje on, ponieważ sól zatrzymuje nadmiar wody w organizmie.